Naam burgemeesters

Van-tot

 

Grégoire van Vilvoorde

1197

 

Henri de Curia (Utenhove)

1286

 

Henri de Levedaele

1329

 

Daniel Van der Thommen

1375

 

Alexander van der Hulst

1371

 

Jean van Haren

 

 

Jena van den Assche

 

 

Jean van der Weesenhaghen

 

 

 

 

 

Vanaf 1389 rekening houdend met de rekeningen van de burgemeester bewaard in het Algemeen Rijksarchief

 

 

Gauthier van Liere

4/7/1389-22/09/1395

 

Florent van Stalle

14/10/1335-29/11/1397

 

Arnould de Woelmont

30/11/1397-13/09/1401

 

Gilles de Woelmont

14/09/1401-7/09/1407

 

Jean van Bakeren

7/09/1407-15/05/1408

 

Philippe van Melsbrouck

15/05/1408-7/03/1410

 

Gilles de Woelmont

7/03/1410-15/12/1414

 

Albert van Tefelen

25/12/1414-23/05/1415

 

Jean Van Coele

1415-1430

 

Christophe de Beringen

1450-27/01/1467

 

Michel Herdewijck

27/01/1467-01/09/1474

 

Louis Heenkenshoet

4/06/1477-17/09/1479

 

Michel Herdewijck

17/09/1479-30/06/1490

 

Jean de Houwere

4/07/1490-11/09/1504

 

Charles t’Serclaes

11/09/1504-07/03/1506

 

Corneille Van Thiewinckel

7/03/1506-25/02/1522

 

Charles de Herlaer

25/02/1522-2/03/1528

 

Thierry de Herlaer

26/03/1528-04/1565

 

Henri de Bourgogne (de Herlaer)

04/1565 - 1580

 

Philippe de Dongelberghe

17/02/1582-31/12/1616

 

Gilles de Coninck

20/03/1620-16/02/1621

 

Guillaume Martini

7/04/1621-9/10/1622

 

Philippe de Dongelberg

12/12/1622-18/07/1645

Burgemeesters leggen de eed af voor het groot altaar op de evangeliën in de handen van de pastoor

J.B. van de Wouwere

15/05/1646-18/10/1656

 

Ignace Albert Heyens

1658-9/07/1664

 

Pierre Stockmans

Jan 1672

 

Claude Eugène de Baudequin

1687-1728

 

Charles Philippe de Baudequin

4/03/1728-1747

 

Charles Joseph De Grève

1747-18/06/1749

 

Charles Joseph baron de Fraula

8/07/1749-1769

 

Jean Joseph Laurent de Lannoy

1773-1791

 

Michel de Wautier

27/12/1793-1794

 

Pierre François Donckers

 

Franse Periode

Hauwaert

 

 

Franquin

 

 

Henri Joseph Vandeplas

 

 

Michel De Meurs

 

 

Pierre De Pauw

7/07/1804-30/06/1811

 

Pierre-Jacques Van Gansen

30/06/1811-23/04/1814

 

Joseph Bouteil

 

1e magistraat vervangt de burgemeester

Pierre Kessel Mormeaux

24/09/1817

 

Jean François Van Hamme

9/07/1818 – 11/05/1825

 

Jules Wellens

11/05/1825- …

 

 

 

 

J.B. Kumps

24/01/1828

 

Louis Delvaux

8/10/1836-mei 1839

 

Benoît Hanssens

17/06/1839-24/11/1870

 

Joseph B. Portaels

8/04/1871-7/01/1879

 

Edmond Hanssens

6/1/1879-5/10/1905

 

X. Buisset

1905-1926

 

Blondieau E.

1926-1938

[volgens archief al vanaf 1921, JB 30/09/2008]

Buys P.

1938

 

Karel-Jan Frans Poot

1938-1942

 

Ernest Borrey

1942-1944

12.06.42 aangesteld bij besluit van de Secretaris Generaal van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid.

Bij de bevrijding wordt K. Poot terug aangesteld

Karel-Jan Frans Poot

1944-1962

Verkiezing 24.11.46 regentsbesluit 27/02/47

Adolf Peeters

1962-1964

 

Frans Gelders

1964-1979

 

Ernest De Bock

1979-1983

 

Laurent Moyson

1983-1993

(+27/09/1998)

Willy Cortois

1993-2001

 

Jean Luc Dehaene

2001-2007

 

Marc Van Asch

2007- 2012

 

Hans Bonte

2012 -

 

Onder voorbehoud.

Bronnen vanaf 1880: “jaarverslagen “ van de stad Vilvoorde

Vanaf 1197 tot 1879: “Histoire de la ville de Vilvorde” door J. Nauwelaers , 2 dln. Uitgave 1941. Uitgever J. Vermaut